V Napajedlích se uskutečnil již 11. Festival vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému

Pondělí, 19.11.2018

Ve dnech 16. - 18. listopadu 2018 se uskutečnil již 11. ročník Festivalu vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému.

Festival zahájila starostka města Ing. Irena Brabcová slavnostním přijetím hostů v obřadní síni napajedelské radnice. Pozvání přijali mj. emeritní profesorka Alena Veselá a radní Zlínského kraje pro kulturu Mgr. Miroslav Kašný.

Po zahájení následoval cyklus 3 koncertů v Koncertní síni Klášterní kaple. Pátek 16. listopadu patřil vynikajícímu klavíristovi Pavlu Zemenovi, studentovi JAMU v Brně. V jeho klavírním recitálu zazněly skladby Leoše Janáčka, Césara Francka, Fryderyka Chopina a Sergeje V. Rachmaninova.

Sobotní program si připravili žáci a učitelé místní ZUŠ Rudolfa Firkušného, spolu se studenty Konzervatoře Pavla J. Vejvanovského. Koncert, při kterém se představili sólisté na akordeon, klarinet, cembalo, housle, klavír, tubu a ve zpěvu, zakončil pěvecký sbor VÉRONIQUE pod vedením Lenky Hanáčkové.

Nedělní podvečer patřil již tradičním hostům festivalu, komornímu orchestru Camerata Cremsiriensis. Do posledního místa obsazená klášterní kaple si mohla vyslechnout Sonátu E dur od Ludwiga van Beethovena, Renée Bernatíková zahrála na klavír Romanci F dur od Johannese Brahmse. Z dalších skladeb zazněl Violoncellový koncert od Antonína Dvořáka v podání Kristýny Juřenové a Ondřeje Hubáčka a dále Slovanský tanec od Antonína Dvořáka v aranžmá Ondřeje Hubáčka.

V druhé půli koncertu posluchače zaujal svým vystoupením na trubku Bohumil Kundl, kterého doprovodil smyčcový orchestr. Smyčcový koncert zahrál i poslední skladbu programu od Gustava Holsta. Po bouřlivém potlesku zazněly 2 přídavky z dílny Leonarda Bernsteina v podání všech účinkujících večera, kdy druhá skladba Amerika z muzikálu West Side Story musela být na přání diváků zopakována.

Fotogalerii můžete shlédnout ZDE.

Foto: Marian Vaňáč


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Městský úřad Napajedla Prohlášení o přístupnosti Osobní údaje a GDPR
Realizace rotate Rotate