Vánoční strom pro náměstí

Úterý, 27.11.2018

Masarykovo náměstí v Napajedlích bude po celou dobu Adventní zdobit dvanáctimetrový smrk.

Tento původně cca 15 metrů vysoký jehličnan byl darován z Třídy Tomáše Bati, kde jeho vzrůst bránil přístupu světla do rodinného domu a také zasahoval do vedení elektrických kabelů.

Když se manželé Baxovi do domu nastěhovali, smrček měl vzrůst asi metr a půl. Za ty roky, co zde bydlí, pořádně vyrostl a jak uvedla paní Baxová, zvykli si na něj a těžko se jim s ním loučí. Přesto jsou rádi, že strom ještě poslouží jako ozdoba města po celou dobu Adventní a Vánoční.

Pracovníci technických služeb, kteří mají v kácení a přepravě vánočních stromů rutinu, napočítali na řezu kmene 38 letokruhů. Takže v roce osmičkových výročí je to zajímavá shoda náhod, že i věk vánočního stromu končí osmičkou.

Vzhledem k stísněným podmínkám v okolí růstu smrku musela obsluha jeřábu hledat bezpečný postup jak tohoto velikána naložit na korbu nákladního auta, aniž by přišlo k úhoně elektrické vedení či majetek sousedních vlastníků. Díky praxi jeřábníka a zručnosti všech přítomných složek, byl smrk za pomoci Městské policie, která řídila dopravu, bezpečně přepraven na náměstí.

Původně cca 15ti metrový smrk byl po zkrácení na 12 metrů ještě zapuštěn pod úroveň náměstí, aby měl větší stabilitu proti povětrnostním vlivům. Pracovníkům Služeb města a přizvaných firem šla práce od ruky a během pár desítek minut už tento 38mi letý smrk pevně stál na svém nynějším místě.

Zde ještě vánoční strom dostal osvětlení nejméně s třemi tisícovkami led světel a další vánoční ozdoby, včetně nové hvězdy na špici.

(videozáznam z akce bude součástí Zpravodajství NTV od 30.11.2018)

Vánoční strom na náměstí v Napajedlích se rozzáří v pátek 30.11.2018 v 16:00 hod.


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Městský úřad Napajedla Prohlášení o přístupnosti Osobní údaje a GDPR
Realizace rotate Rotate