Pohádková představení pro děti

Úterý, 27.11.2018

Další ročník Divadelního festivalu pro děti a mládež Pohádková skládanka nabídla dětem dvě představení.

Nejprve dětem zahrál domácí Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka, který si pro ně připravil zamotanou a veselou pohádku s písničkami Karkulka – Jak ji neznáte, kde na děti houkli nejen dva vlci, myslivci nebo dvě babičky, ale v jednu chvíli se na pódiu objevily tři Karkulky – červená, modrá a zelená.

Děti v sále se smály velké vlčí pranici i živým vrzajícím dveřím, nebo si pobrukovaly písničky spolu s nejmladšími členy divadelního souboru.

V ději pohádky také tak trochu nahlédly pod pokličku toho, jak se připravuje divadelní představení a co se může stát, když se herci v zákulisí nepohodnou.

Druhým přestavením byla pohádka Schválnosti princezny Schválničky, kterou dětem přijeli zahrát žáci 9. třídy Základní školy Halenkovice.

Tady na děti čekal poučný příběh o princezně, která se díky svým schválnostem málem dostala do pekla. To už se na ni chystalo, protože počet princezniných schválností se blížil číslovce 100, jež byla jízdenkou do pekla. Princezna totiž nejen že svými schválnostmi ubližovala druhým lidem okolo sebe, ale vlastně ubližovala i sobě, protože ji za to neměl nikdo rád. Nakonec vše vyřešil Honza s pomocí Královny pohádek a ukázal princezně, že schválnosti bolí a zraňují.

Klasická pohádka byla doplněna moderními prvky, jako mobily při volání pekla, či koloběžkou, kterou ježibaba nahradila létající koště. Důvodem bylo přiblížení příběhu i dnešním dětem, z nichž některé mohou nevědomky podobnými schválnostmi také ubližovat svému okolí.

Na pohádky z Pohádkové skládanky, jak se nazývá napajedelský Dětský divadelní festival, se přišli a přijeli podívat děti z Mateřských škol z Napajedel, Komárova a Babic i žáci Základních škol z Napajedel, Pohořelic a Otrokovic. Celkem tedy pohádky, které uváděly Vendula Sukupová, Alžběta Zdráhalová a Klára Neubergová navštívilo 394 dětí.

Zamotanou pohádku o Karkulce napajedelští ochotníci neodehráli jen pro publikum v Napajedlích, ale navštívili s ní i děti v Luhačovicích (16.11.2018) nebo v Loukově (26.10.2018), kam jezdí z pohádkami pravidelně už několik let. Není nic kouzelnější než spokojené publikum, které reaguje na děj na jevišti a komunikuje s herci.

A na závěr přidám jeden komentář divačky: „Výborná zamotanice... pohádka u které vydrží i dospělí bez dechu ...super, super..., já i moje děti jsme se náramně pobavili i zasmáli, budeme doporučovat a těšíme se na další kousky.“

 

(videozáznam z akce bude součástí Zpravodajství NTV od 30.11.2018)


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Městský úřad Napajedla Prohlášení o přístupnosti Osobní údaje a GDPR
Realizace rotate Rotate